Bertíkova cesta naděje

Pojďme pomáhat tam, kde je to potřeba.

Člověk prý může změnit svět v dosahu svých rukou. A tak jsme je daly dohromady. Ráda bych vám představila společný projekt dvaceti neposedných prstů dvou tvořivých žen.

 

Bertíci pro Farmu Naděje

Ally s Makčou své ruce spojily, ne s úmyslem měnit svět, ale udělat společně něco, co považují za smysluplné ve svém okolí – ve své rodné zemi. Ally přišla s nápadem šít Bertíky - malé kamarády, polštářky, s vyšívanými bříšky . A tak jsou tady a budou vznikat celý rok, každý měsíc alespoň jeden. Jedna naděje pro zvířata, která si zaslouží naši lásku a péči. 

Makulky šikovné ruce je opatří svou jedinečnou výšivkou a Ally zajistí všechno ostatní - celé je ušije, rozesměje, naplní náplní a velkou spoustou tajných přání a lásky pro ty, kdo s nimi budou usínat a žít. Zabalí je do balíčku a odešle těm, kteří se rozhodnou přidat své pomocné ruce k našim. Zakoupením Bertíka totiž uděláte dobrý skutek.

To byl opravdu velký oříšek, protože oblastí, kde vnímáme potřebu pomáhat, je spousta. Nakonec jsme objevily jedno místo a hned jsme se shodly, že to je to pravé. Jmenuje se Farma Naděje

www.farmanadeje.cz

Leží kousek od Čáslavi a pomáhají v ní týraným zvířatům, těm kterým je ubližováno nebo strádají v otřesných podmínkách. Především těm, která označujeme jako hospodářská (naše domácí,laskavá a často opomíjená a přitom tolik využívaná zvířata) a většinou k nim bohužel přistupujeme mnohem hůř, než jak si zaslouží. To se na farmě snaží změnit, jednak příkladnou péčí a také osvětovou činností směřovanou k veřejnosti - můžete je i navštívit s dětmi.

Proč chceme podpořit naše domácí zvířata a ne ta cizokrajná?

Naše kroky se také přiklonily tímto směrem poté, co nás zasáhla zpráva o australských požárech a hluboce se nás dotkla a přivedla na tuto myšlenku:

Chceme si chránit a vážit naší české přírody, našich zvířat, která nás obklopují a která potřebují stejný respekt a lásku jako ta v zahraničí, ikdyž pro mnoho očí nejsou exotická a nemají barevné peří nebo kůži. Nechceme zavírat oči nad chováním lidí, kteří by měli přistupovat ke zvířatům a jejich chovu zodpovědně a přehlížet nebo mávnout rukou nad tím, když se tomu tak neděje.

 

Suma sumárum. Kolik ten Bertík vlastně stojí?

Cena každého Bertíka je 900 Kč a celou tuto částku z každého prodeje budeme skládat do kasičky a na konci roku vše do Farmy Naděje odešleme.

Cena je spočítaná podle toho jak jsme zvážily a vážily si práce našich rukou a váhou naděje, kterou bychom rády přivedly pro tuto dobrou věc. Základní cena je pevná, ale pokud se k nám dokutálí z vaší kapsy částka vyšší, budeme jen rády.

 

A co vás vlastně v balíčku čeká?

  • Jeden krásný mazlivý jedinečný originální a neopakovatelný naprosto roztomilý a vždy usmívající se Bertík přichystaný na veškerá dobrodružství. 
  • obrázek od Ally (sama vybere k danému měsíci)
  • a minipřekvapení. 

 

Chcete s námi udělat dobrý skutek?

Tak hurrrááááá jdeme společně na to. My, Vy, Bertík. Srdcem našim, vašim pro ta jejich a pro kus naší země,

 

 

Bertíci připravení na nový domov.

Lednový Bertík vyhlížející novou postýlku

Jaké by to asi bylo kdyby v lednu padaly vločky, které by chutnaly jako cukrová vata? Nebo by vypadaly jako růžičky? Postavili bychom růžového sněhuláka – růžoláka? Bertík vám bude vyprávět příbehy o zasněžených kopcích, malinách se šlehandou, pohádce o růžích, které rostou na nejvyšším úpatí hory, o modré obloze ze které se spouští jedna malá bílá tanečnice za druhou.

Únorový Bertík vyhlížející novou postýlku

Všimli jste si někdy jaké překrásné západy slunka bývají v únoru? Bertík taky. Celé dny sedával za oknem a pozoroval. Každou proměnu ze zlaté na oranžovou až do temně fialové, od světle modré až po neonově růžovou a všechny si je uložil do srdce. Až budete spolu, bude vám o nich vyprávět až do snů. 

Moc se těšíme a doufáme, že co nejvíc Bertíků najde nový domov.

Děkujeme.

Srdcem máváme,

A+M

 

O Makulce

dvě jemné něžné ruce v tanci s bavlnkou tvořící krásné příběhy...ozdobení se na sebe i kolem nás....tolik dobrodružství se v nich ukrývá. Mezi květy i v ňaminkových dobrotách ukrytá, panenka s velkýma očkama a obrovským srdcem.....cesty za Makulkou.

O farmě 

Nezisková organizace Farma Naděje vznikla 23. března 2015. Jejím cílem je vytvořit místo pro týraná zvířata zachráněná z nevyhovujících podmínek velkochovů, malochovů či jatek a skrze jejich příběhy měnit vnímání a smýšlení lidí o bytostech, kterým jsme dali nálepku "hospodářská". Chtějí lidem vlastním pozitivním příkladem ukázat, že se dá žít a hlavně prosperovat bez toho, aby se podíleli na utrpení a zabíjení jiných živých tvorů.