Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

Chystám chystám velké změny, proto je krámek prázdný.  Právě testuji svou autorskou látku s vlastní ilustrací, ze kterého bude krásné oblečení a další nový námět je v tisku. Čekání na vzorky je cca 3 týdny a další zabere výroba. Plánované znovu otevření jsem stanovila na konec dubna. Sledujte mne na instagramu nebo na blogu, kde uvidíte průběh tvorby. Držte mi palce.

Mávám do krásného jara a těším se na Vás. Ally

O mé cestě za vlastní tvorbou

Ahoj, dobrý den, jmenuji se Kateřina a těší mě, že jste vstoupili do mého světa tvoření, které mne provází už od dětství. 

Psát sama o sobě je těžší, než se na první pohled zdá. Možná je to ta nejtěžší věc na psaní, alespoň pro mne určitě. Vždyť po světě běhá tolik úžasných lidí s osudy a příběhy, které nevymyslí ani v Hollywoodu. Nicméně představit se je slušnost, a tak mi prosím dovolte, abych Vám řekla něco o sobě a mé cestě od Štaflíka a Špagetky, přes Wonder Woman až k chlupaté medvědí partě Bruna, Huberta a Pana Medvídka.  

 

Od Večerníčků a filmů k vlastní tvorbě

Po studiu výtvarného oboru na vysoké škole jsem se dostala k výrobě Večerníčků v České televizi, kde jsem se rozkoukávala, jak to chodí v praxi a cestama osudu jsem se později dostala do světa, kterému se říká vizuální efekty – VFX.

Stal se ze mne VFX kompozitor a svou pracovní dobu jsem trávila u PC. Ze zeleného pozadí, na kterém byli herci, budovy, příroda, jsem “vypreparovávala” jednotlivé komponenty do reálného natočeného a nebo úplně nově vystavěného prostředí.

Také jsem dělala různé retuše, od výměny dveří na budovách, nápisech či akné na obličeji. Odstraňovala jsem lana, na kterých při natáčení viseli herci a plno dalších, podobných věcí, často zapomenutých v obraze.

Dostala jsem se tak do prostředí, o kterém jsem zprvu neměla ani zdání, že v České republice existuje. Odstartovala etapa mého života, která byla velmi zajímavá, ale i dost časově náročná. 

 

 

První tvůrčí vlaštovky

Během těchto let jsem si začala střádat své nápady do šuplíku, a jak už to tak bývá odkládala je na později “až bude čas”. Ale znáte to, čas vlastně nikdy nebyl. Jen po nocích nebo v malých volných chvilkách, kdy jsem spíše odpočívala. Vnitřní chtění “tvůrčit” však tak narůstalo a ta touha jít vlastní cestou dostávala mnohem pevnější obrysy, než ty snové a začaly se objevovat v realitě sem tam nějaké obrazy či střípky.

První tvůrčí vlaštovky vznikly, tuším před devíti lety, na Fléru. Byly to lehounké šperky částečně kombinované z plastových obalů. Byla to éra, kdy jsem si začala mnohem víc uvědomovat, jak mi záleží na životním prostředí a na spotřebě veškerých materiálů, kterými se obklopujeme. Ilustrovaná tvorba byla spíše nesmělá a většinou jsem zpracovávala zakázky firem než ty své.

Jdu za svým snem

Poté, co jsem začala bojovat s onemocněním brániční kýly, refluxu a trombozou v noze, se mé cesty zase trochu zaonačily. Po operaci jsem se rozhodla, že je ten správný čas začít myslet na to, co je důležité, na své srdce a na to, co je mi pracovně nejbližší. Rozhodla jsem se jít svou cestou, která je postavená na kreativitě, fantazii, schopnostech a mých dvou obyčejných rukách

Co mohu na 100% říct je, že vše, co naleznete na mých stránkách jsem dělala s největším nasazením, odhodláním, pracovitostí a srdcem tak, jak v dané chvíli nejlépe umím a dovedu. Věřím, že celý proces výroby, od malování, vyšívání, pletení, háčkování, potisku, vyřezání, grafického tisku, šití, skládání a balení, má smysl.

 

Kvalitně a z českých látek

Na všechny výrobky si vybírám materiál, jaký bych si sama chtěla kupovat v krámě.

Zásadním rozhodnutím šít si vlastní trika se změnil i můj přístup k jednotlivým výrobkům, k práci a chápání trhu prodeje. Aby trika neputovala přes půl světa, nakupuji především českou látku nebo tu, která se vyrábí v Evropě.

Protože si také nechávám potisknout vlastní motiv na látku, toužila jsem i potom mít výrobky kvalitně odšité a nakoupila do své dílny profesionální stroje.

Zakoupením jakéhokoliv produktu, podporujete mou práci a práci všech poctivých výrobců kvalitních látek a materiálů v České republice a Evropě. 

 

Nepřestávám plánovat a snít

Ráda bych také do budoucna vydala knihu se svým medvídkem, jehož příběh je vlastně mým hlavním motorem, na kterém to všechno začalo. Provází mne už od dob práce s Večerníčky a díky němu vznikla chlupatá medvědí partička Bruna, Huberta a Pana Medvídka.

Další mou láskou je oblečení pro ženy, ke které se již postupně, tak jako ke všem svým nápadům, prokousávám.