Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

Chystám chystám velké změny, proto je krámek prázdný.  Právě testuji svou autorskou látku s vlastní ilustrací, ze kterého bude krásné oblečení a další nový námět je v tisku. Čekání na vzorky je cca 3 týdny a další zabere výroba. Plánované znovu otevření jsem stanovila na konec dubna. Sledujte mne na instagramu nebo na blogu, kde uvidíte průběh tvorby. Držte mi palce.

Mávám do krásného jara a těším se na Vás. Ally

Tramtatatáááá. Je to tu. Začínám na webu.

Je to sice malý krok pro lidstvo, ale velký krok pro mou tvorbu a značku. 

S velkou radostí Vás vítám na svém prodejním webu, v mé dílně, v malém kreativním Ally světě.

 

Tento web jsem si moc dlouho přála a dlouho se rodil v mých tajných snech. Ještě před půl rokem se mi ani nesnilo o tom, že vám budu moci představit svou autorskou látku , ale ten den už je tu. JUPÍJAJOU. Ale všechno je tak krásně protkané se vším - nic se nedá uspěchat. Až teprve, když jsem měla svou první autorskou látku u sebe a mohla začít šít, věděla jsem, že je správný čas. Čas na to zavolat do světa, ahój jsem tady a tvořím. A ten je teď tu.

 

Světe vznikla značka Allydesign No. 2

Asi víte, že jsem začínala na prodejním portálu Flér, kde bych se mohla dnes už ohlédnout za svou starou verzí číslo jedna. Přesto, že je pěkným místem pro začínající prodejce, toužila jsem potom, abych se měla o co opřít, o svou signaturu, svůj způsob zobrazení, psaní i hravost. Vždyť každý tvůrce si přeje mít svůj vlastní malý prostor, dílničku nebo koutek, kam zve rád své zákazníky a u mne je to zrovna tak. Byla bych ráda, kdybyste se na mém webu cítili pěkně, uvolněně a radostně.

 

Pojďte dál

Jak se vlastně zorientovat v mém webovém ateliéru? Je to jednoduché. Všechny hlavní kategorie i podkategorie naleznete na úvodní stránce v horní liště nahoře. Pokud se díváte v mobilu nebo na tabletu, kategorie jsou skryté pod ikonkou s třemi čárkami vpravo nahoře. Mé novinky uvidíte nejen označené na jednotlivých produktech, ale také si je můžete prolistovat na hlavní stránce. Můžete buď počkat a sama novinka přeskočí na další a nebo ťukněte na puntík. V mobilu stačí přetáhnout prstem a je to. V obrázkových podkategoriích na úvodní stránce jsou přímé linky k výrobkům, které jsou teď nejaktuálnější. 

 

Cesta byla dlouhá

Jako návrhář jsem cítila, že bych ráda jednotlivé nápady sjednotila a dala jim větší řád, než tomu bylo doposud. Než každý návrhář začne dělá si skici a návrhy a poté se je snaží realizovat. U mne tomu nebylo jinak. Možná s tou výjimkou, že těch skic bylo až příliš :D. Lišily se také obecné představy o tom, jak se co vyrábí a za jakých okolností.  Má představa cesty k výrobě vlastní látky byla hodně naivní a musím říct, že jsem se doslova rozkoukávala během tohoto roku. Někdy jsem se nestačila divit, ale ono to k tomu patří. Protože díky těm klackům pod nohama si o to víc vážím každé dodělané práce a každý výrobek je doslova srdcovkou.  A tak po dlouhém kutění a připravování Vám mohu představit tři barevné verze autorské látky HOPSA HEJSA a z ní šité doplňky i trička pro děti a dospělé. Hravá kolekce plná proužků v jemných pastelkových odstínech na doplňcích a sytějších barvách na tričkách s mou oblíbenou ilustrací hopkajících barevných koníků vám rozjasní aktuálně přicházející zimu. Látka vznikala z motivu ilustrovaného koníčka  běžícího po hvězdném nebi a i toho doufám, že jednou přinesu na látce. Protože jsem ale nyní chtěla vzdušnější, čistější a pestřejší vzor, zamířila jsem ke svým oblíbeným proužkům a zkombinovala je s ilustrací.

Jak jsem ale ke vzoru došla a kolik návrhů na to padlo si prozatím nechám na další povídání do jiného blogu. 

 

Mé dvě ruce

Pokud jste již trochu prozkoumali můj web, určitě jste narazili na to, že výrobky jsou v malém počtu na skladě. Je to proto, že vše vyrábím svýma dvěma hodnýma rukama a já mám své ruce ráda a nechci z nich dělat sériovou továrnu. Proto mohu nabídnout jen to, co jsou schopny vytvořit. Každý kousek je originál a vytvořený s láskou. Pokud ale narazíte na něco, co se vám móc líbí a náááááhodou už to nebude skladem, nebojte se mne zeptat, napsat mi, kontaktovat mne přes tlačítko, které se tam objeví a já vám ráda odpovím, jestli je možné výrobek znovu ušít a jak si ty mé ruce v dílně časově zrovna stojí. 

 

Šiju, maluju, vyřezávám, háčkuju, tedy jsem

Ti, kdo mne znají z Fléru nebo Instagramu vědí, že jsem kreativec a pouštím se napříč všemi technikami. Nejen proto, že to naplňuje veškeré mé nápady, ale proto, že zkoušet a učit se nové věci mne baví a přináší mi to radost. 

 

Jedinečnost

Určitě se nemusíte bát, že pokud budete chtít stejný výrobek, vlastně nikdy úplně stejný nebude a to proto, že obličeje vyšívám ručně a tak vždycky medvídek nebo kočička  bude trochu odlišný, jedinečný. Stejně tak minikočičky, které maluji ručně. Ta hravost a variabilita mne hodně baví a je to zároveň můj podpis, otisk, stopa k Vám. Jako každý tah štětce na plátně. Jako tón z hrdla zpěváka. Jako mávnutí rukou baletky. Každé vyšívané očočko i čumák je vlastním podpisem na jednotlivé hračce. Každý vyřezávaný pašík, kterého umisťuji na tričko, které jsem sama stříhala a sešívala. I Koníci, kteří si hopkají v kolekci Hopsa Hejsa jak se jim napadne. Nikdy zkrátka nebudou dvě naprosto identické věci a tak to mám ráda. 

 

Co se bude dít tady v Blogu

Tady v Blogu mám svůj malý prostor jak promlouvat k vám. Moc se těším, až si udělám o Vánocích čas a začnu psát příspěvky o cestování, ale třeba i tvoření a všelijakém kutění i životě a být tak s vámi v bližším kontaktu, než jsem mohla být doposud.

 

Leden a Nový rok

Protože bylo mnoho práce s připravováním webu, tušíte, že si přes svátky ráda odpočinu a nechám ty dvě ruce relaxovat a trochu je rozmazlím. Na leden chystám rozšířit kolekci šťastného pašíka jak v oblečení, tak v doplňcích a budete se moci těšit i na nové barevné kombinace na tričkách. Přijdou i další doplňky do dětského pokojíčku a postýlky.

 

Takže jedém, jedém jak s tureckým medém.

Jak by řekli medvědi z Pojďte pane, kteří jsou nám tuze blízcí. 

 

Těším se na Vás. Mávám do krásného dne, Ally

* listopadový pozdrav z mé zahrádky, kde ještě takhle nádherně kvetly krásenky.

 

Poděkování

Velké poděkování patří Petru Zajanovi, bez něhož by tenhle webový ateliér nevznikl a mé rodině a blízkým, kteří to se mnou celé ty měsíce vydrželi, i když jsem byla zalezlá v dílně a podporovali mne v práci. Jste úžasní.